31 Ocak 2016 Pazar

Farmona Ürünleri (Crystal Care ve Prestige Care ürünleri)

Merhaba,
Bu aralar sıkı ders çalışıyorum ve bol bol ürün deniyorum..
Kasım ayında #biraltıbirsıfırescisemblogbulusmasi'nda tanışma fırsatı bulduğum Farmona ürünlerini bir aydan fazla süredir kullanıyorum.

Öncelikle ürünlerin ambalajına bayıldığımı belirtmem gerek..


Crystal Care Skin Yıkama Jeli ve Temizleyici Tonik


Yıkama jelinin içindeki minik hava kabarcıklarını ürünün içinde kristaller varmış gibi bir görüntü veriyor, buna bayıldım.


Gelelim ürün içeriklerine,
Yüz yıkama jeli hindistan cevizi kokulu. Çok hoş bir koku veriyor ama cilt bakım ürünlerinin içinde parfüm olmasından pek hoşlanmıyorum.

Aynı zamanda içinde,
 • inülin (bitkilerin kök ya da kök saplarında bulunan enerji depolayıcı bir polisakkarit), 
 • ipek proteini (cildin kurumasını engelliyor), 
 • pantenol (nem tutucu, yumuşatıcı ve nemlendirici) ve 
 • yosun ekstresi içeriyor.

Crystal Care Temizleyici Tonik ise ,

 • Cadı fındığı (sıkılaştırıcı),
 • İnülin
 • Pantenol ve
 • Hyalüronik Asit (cildin genç kalmasını ve kırışıklıkların gecikmesini sağlar) içeriyor.
Ürünleri nasıl kullandım?
Yıkama jelini sabah ve akşam ıslak yüzüme 2 pompa köpürterek uyguluyorum. Ben yıkama jellerini genel olarak 10 saniye kadar yüzümde beklettikten sonra duruluyorum. Arkasından kuruladığım yüzümü bir pamuk yardımıyla tonikle temizliyorum. Arkasından nemlendirici ya da gece serumu uyguladım. Bence ikisi kesinlikle birbirini tamamlıyor, çünkü siyah noktalarda gözle görülür azalma oldu ama tamamen geçmedi. ( Ürünlerin başarısını görmek için bir süre peeling ya da kil maskesi yapmadım)

Bunun dışında cildimin yağ dengesi sağlandı ve sivilcelenme sorunu yaşamadım. En önemli noktalardan biri ise toniğin cildimi hiçbir şekilde yakmaması.
Prestige Care Nemlendirici ve Sıkılaştırıcı Krem

Bu nemlendiricinin 30+ yaş için olduğu belirtilmişti, o yüzden annem kullandı. Kuru ve hassas bir cilde sahip ve nemlendiricisinin yeterli olmadığını belirtti.Dudak koruyucu/parlatıcı


Farmona Türkiye'nin web sitesinde bu ürünler ilgili bir bilgi bulamadım. Ürünün kendi sitesi ise Lehçe. İngilizce linkini bulamadım. Ürün bence koruyucudan ziyade bir dudak parlatıcısı. Harika bir kokusu ve tadı var, insan farkında olmadan yiyor ve doğal olarak dudakta kalma süresi çok kısa. Nemlendirici bir özelliğini deneyimlemedim.

Umarım okurken keyif almışsınızdır. Bir sonraki postta görüşmek üzere :)))

2 yorum:

 1. Siyah noktalara artık hiçbir ürünün çare olmayacağını düşünüyorum:( mayısta bu çalışmalarımızın karşılığını alacağız umarım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın ama bir de Holika Holika'ya mı şans versem bu konuda bilemiyorum :s İnşallah canım alacağız karşılığını :)

   Sil